Treningowy plan 100-dniowy

Piątek 20 czerwca – niby dzień jak co dzień, początek kolejnego ciepłego weekendu. A jednak... dla wielu z Was to dzień wyjątkowy - „studniówka” 36. PZU Maratonu Warszawskiego. Do startu w tym wyjątkowym biegu pozostało tylko (albo aż) 100 dni.

Poniższe programy zostały przygotowane z myślą o osobach, które są w stanie pokonać dystans półmaratonu i sprawdziły to np. podczas wiosennego półmaratonu w Warszawie. Niech Was jednak ten „połowiczny sukces” nie zwiedzie. Do maratonu długa droga i nie ma na niej skrótów.

Przedstawione w planach treningowych założenia należy wykonywać po kolei i systematycznie. Przemodeluje to trochę Wasz tryb życia i styl bycia. Kto wie, czy nie będzie to większe wyzwanie, niż sam maraton. Kolejne tysiące ludzi, którzy stają na starcie warszawskiego maratonu a później na skrzydłach euforii mijają linię mety to dowód na to, że naprawdę warto.

Oczywiście programy te mogą wykorzystać wszyscy chętni, przy czym konieczne będzie w ich przypadku dostosowanie tempa treningów do swoich możliwości. Szybsi zawodnicy muszą trenować odpowiednio szybciej, a wolniejsi – wolniej (jeśli ich celem jest po prostu ukończenie biegu).

 

Plan 100-dniowy 1

 

Plan 100-dniowy 2

 

Jeśli sama tabela z planem treningowym to dla Was za mało i potrzebujecie szerszego spojrzenia na swoją biegową przygodę – poniżej będziemy regularnie publikować trenerskie wskazówki, zawierające objaśnienia do powyższych planów, jak i ogólnie cyklu przygotowań do startu czy poszczególnych jednostek treningowych.

Teoria treningu

 

Możecie również skorzystać z bazy 100 pytań i odpowiedzi.

Pytania i odpowiedzi