Dlaczego warto sponsorować maraton?

Bo bieganie to niezwykle dynamicznie rozwijający się sport. Polacy od kilku lat zaczynają biegać masowo. Co więcej – biegają ludzie coraz młodsi i coraz lepiej wykształceni. Budowanie skojarzeń z niezwykle modnym (i zdrowym!) hobby, z plenerowymi imprezami i świętem radości to inwestycja w wizerunek firmy. A dla wielu firm także możliwości handlowe.

Półmaraton i maraton to nie tylko biegi, lecz także ogromne wydarzenia w centrum stolicy, którym towarzyszą festyny i różne formy aktywności. Dwa razy w roku sponsorzy uczestniczą w imprezach odbywających się w najbardziej reprezentacyjnych punktach Warszawy, gdzie mogą zaprezentować siebie i swoje usługi. Imprezy przyciągają coraz większe rzesze sympatyków biegania (miasteczko 35. PZU Maratonu Warszawskiego na Stadionie Narodowym w dniu biegu odwiedziło ponad 31 000 osób!).

Główne biegi stanowią trzon działań komunikacyjnych prowadzonych przez cały rok. Zaczynamy je zaraz na początku roku – aby jak najwięcej osób mogło zrealizować swoje noworoczne postanowienia o tym, że „w tym roku będę biegać”. Promocję półmaratonu poprzedzają akcje edukacyjno-informacyjne w mediach, w sieciach fitness, w internecie. W okresie między półmaratonem a maratonem organizujemy cykl comiesięcznych imprez biegowych - Puchar Maratonu Warszawskiego - stanowiący formę przygotowania do startu w maratonie.

Nasze imprezy od lat mają reputację bardzo medialnych i doskonale nagłaśnianych (ekwiwalent reklamowy 35. PZU Maratonu Warszawskiego wyniósł ponad 10 mln zł). W porozumieniu z każdym Sponsorem określamy jego indywidualne potrzeby i plan działań, co pozwala na optymalne wykorzystanie szans marketingowych.

Sponsorzy otrzymują standardową ekspozycję na naszej stronie internetowej, w komunikacji elektronicznej Fundacji, w reklamach prasowych i radiowych, na drukowanych materiałach reklamowych, a także podczas imprezy – banery, balony, stoiska sponsorskie i wiele innych opcji. Dodatkowe formy komunikacji to konkursy i inne działania realizowane w porozumieniu z każdym ze Sponsorów indywidualnie.


Szczegółowych informacji dotyczących współpracy sponsorskiej udziala: