Zespoły zadaniowe

DEPOZYTY

Każda osoba biegnąca w Maratonie musi mieć możliwość pozostawienia rzeczy osobistych w depozycie. Zadaniem tego zespołu wolontariuszy jest bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek i pilnowanie, aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły wyłącznie do właścicieli. Praca pozornie łatwa, ale jak przypomnimy sobie ilu jest biegaczy może okazać się emocjonująca i wymagająca bardzo szybkiego działania.

Wymagany wiek: 13 lat
Dyspozycyjność: 29.09 (niedziela), godz. 7-15.

START/META

Zespół wolontariuszy obsługujący biegaczy podczas startu i mety. Na mecie wolontariusze zbierają chipy oraz wszystkim, którzy ukończyli bieg wręczają pamiątkowy medal.

Wymagany wiek: 15 lat
Dyspozycyjność: 29.09 (niedziela), godz. 7-15.
 

EXTRA

Grupa organizacyjna do zadań specjalnych. Do tego zespołu zapraszamy wolontariuszy płci męskiej z dużą ilością siły i zapału do pracy. Trzeba być przygotowanym do ciężkiej pracy, ale satysfakcja jest gwarantowana. Zadania, które mogą się zdarzyć bywają nieprzewidywalne.

Wymagany wiek: 15 lat
Dyspozycyjność: Pełna w dniach 27, 28, 29.09 (piątek, sobota, niedziela). 


PUNKT ODŻYWIANIA

Na całej trasie maratonu, co kilka kilometrów rozstawione są punkty odżywiania. Do zadań wolontariuszy na tym punkcie należy przygotowanie stanowisk gotowych do wydawania biegaczom wody, innych napojów oraz batoników. Musimy pamiętać, że dla niektórych liczy się czas biegu – i w tym przypadku nasze sprawne podanie napoju ma ogromne znaczenie, dla innych, którzy po prostu chcą szczęśliwie ukończyć maraton punkty odżywiania są miejscem złapania chwili oddechu i uzupełnieniu sił na dalszy bieg.

Wymagany wiek: 13 lat
Dyspozycyjność: 29.09 (niedziela). godz. 7-15
 

INFO

Wszyscy wiedzą, że bez dobrej informacji żadna impreza nie może się udać. To zespół dla osób, które lubią chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje.

Wymagany wiek: 16 lat
Dyspozycyjność: ok.40 h w terminie od 1.08 do 27.09. W dniach 28-29.09 dyspozycyjnośc pełna.

 

BIURO ZAWODÓW

Serce maratonu. Przez biuro zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze, aby odebrać swój pakiet startowy ze swoim własnym numerem. Wolontariusze mają w tym zespole dużo pracy tak naprawdę przed maratonem.

Wymagany wiek: 15 lat
Dyspozycyjność: Pełna, 27-28.09 (piątek, sobota).