Bieg na 5 km - Warszawa

Na starcie pierwszego biegu w ramach V edycji Pucharu Maratonu Warszawskiego stanęło prawie 700 zawodników. Tym samym dotychczasowy rekord frekwencji w zawodach został pobity o ponad 40%!
Frekwencja zweryfikowała wyobrażenia organizatorów o "kameralnym biegu" rozgrywanym w jednym z warszawskich parków... Dlatego, na pół godziny przed strzałem startera, została podjęta decyzja o zorganizowaniu dwóch startów. Najlepszy rezultat w zawodach uzyskał Bartosz Olszewski,
który wbiegł na metę z czasem 16 min. 10 sek.


Z inicjatywy przyjaciół Pawła Janeczka pseud. Janosik – funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu, szefa ochrony prezydenta, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, bieg nosił nazwę "Urodziny Janosika". Paweł Janeczek „Janosik” od kilku lat był stałym uczestnikiem biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Jego 38. rocznica urodzin przypada na 16 kwietnia. Na „imprezie urodzinowej” spotkało się blisko 200 przyjaciół i znajomych Pawła.

 

 

 

Wyniki  >>>
Przedstawiamy nieoficjalne wyniki biegu na 5 km w ramach warszawskiej edycji Pucharu Maratonu Warszawskiego. Przepraszamy za ewentualne nieścisłości. Wszelkie uwagi można zgłaszać do dnia 26 kwietnia. Po tym terminie wyniki nabierają mocy oficjalnej.

 


Galeria zdjęć >>>