Kibicuj na trasie

Na trasie 35. PZU Maratonu Warszawskiego przez dużą część dystansu każdemu z zawodników będą mogli towarzyszyć jego kibice. Jak to możliwe?

W drugiej części maratonu znakomita część trasy wiedzie wzdłuż linii metra i torów tramwajowych. Aby towarzyszyć swojemu faworytowi, wystarczy dostać się do metra, wysiąść na kolejnej stacji, wyjść na powierzchnię, przybić piątkę, a następnie ponownie zejść do metra i przejechać na kolejną. Dla ułatwienia – przy samej trasie jest 5 stacji.

Najprostszy sposób, aby stać się kibicem „na szynach”, to dostać się do stacji metra Imielin (około 30. km trasy) i zaczekać na swojego biegacza. Następnie rozpocząć podróż powrotną (kolejne stacje: Stokłosy, Ursynów, Służew i Wilanowska. Na Wilanowskiej (34 km) należy przesiąść się do tramwaju i podróżować razem z maratończykami biegnącymi jezdnią za oknem. Przystanki na trasie tramwaju to: Bukowińska, Królikarni, Malczewskiego, PARK Dreszera, Morskie Oko, Dworkowa, Rakowiecka, Plac Unii Lubelskiej (37,5 km). Z Placu Unii Lubelskiej należy pojechać bezpośrednio do centrum, przesiąść się do dowolnego tramwaju jadącego w kierunku Pragi i wysiąść na Rondzie Waszyngtona. Jesteśmy naprzeciwko Stadionu Narodowego.

Więcej informacji na temat rozkładów jazdy można znaleźć na: www.ztm.waw.pl.