Jak dojechać na start?

DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA

Uczestnicy biegu maratońskiego mogą w dniu 29 września poruszać się komunikacją miejską (autobus, tramwaj, metro, pociągi SKM) bezpłatnie – na podstawie numeru startowego. Numer startowy uprawnia również do korzystania z parkingów „Parkuj i Jedź” zlokalizowanych przy niektórych stacjach metra i węzłach komunikacyjnych.
Uwaga! Darmowy przejazd na podstawie numeru startowego nie dotyczy pojazdów Kolei Mazowieckich.


DOJAZD NA START
Miasteczko maratonu, gdzie usytuowane będą szatnie i depozyty, jest zlokalizowane na Stadionie Narodowym. Najdogodniejszy dojazd na start pociągami SKM lub Kolei Mazowieckich z centrum miasta:
z PKP Warszawa Śródmieście – 6 minut
z PKP Powiśle – 3 minuty
W godzinach porannych ruch samochodowy na Moście Poniatowskiego będzie wstrzymany. Ruch tramwajowy będzie wstrzymany od godz. 7:00.


PARKINGI
Duże parkingi miejskie zlokalizowane są m.in. pod Pałacem Kultury i Nauki (parking płatny), na Placu Konstytucji, przy Dworcu Powiśle. Podczas trwania maratonu miejsca parkingowe na terenie Stadionu Narodowego będą niedostępne, będzie tam zorganizowana strefa zawodnicza. Parking zewnętrzny zlokalizowany przy Stadionie Narodowym (od strony PKP Stadion) jest parkingiem płatnym strzeżonym, zarządzanym przez zewnętrzną firmę - więcej informacji na stronie Stadionu Narodowego.
 

Organizacja startu