FAQ

...czyli najczęściej zadawane pytania dotyczące udziału w 35. Maratonie Warszawskim.  Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas na adres [email protected]
 

Kto jest zwolniony z opłaty startowej?

Prawo bezpłatnego startu mają: zawodnicy, którzy ukończyli 34. edycje dotychczasowych Maratonów Warszawskich/Pokoju, zwycięzcy Maratonów Pokoju i Maratonów Warszawskich oraz osoby zaproszone przez Dyrektora Maratonu. Uwaga: zwolnienie z opłaty startowej przysługuje jedynie osobom, które nadeślą zgłoszenie startowe do dnia 31 sierpnia 2013. Zawodniczki i zawodnicy urodzeni w roku 1948 lub wcześniej wnoszą opłatę startową w wysokości 50%.
 

Czy na numer startowy można bezpłatnie poruszać się pojazdami komunikacji miejskiej?

Dzięki decyzji Rady Warszawy każdy z uczestników 35. Maratonu Warszawskiego uprawniony jest do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w dniu 29 września 2013 (za okazaniem numeru startowego).
 

Czy uczestnikom przysługuje zniżka na przejazdy koleją?

Nie.
 

Czy za pomiar czasu jest pobierana opłata?

Pomiar czasu odbywa się z pomocą zwrotnych chipów będących częścią numeru startowego. Za pomiar czasu nie jest pobierana osobna opłata. Nie jest też pobierana kaucja za chip.
 

Czy aby wziąć udział w maratonie, wymagane są specjalne badania lekarskie?

Nie, natomiast wszyscy uczestnicy przed biegiem wypełniają oświadczenia o stanie zdrowia. Nie wymagamy specjalnych zaświadczeń lekarskich.
 

Co zrobić, jeśli nie ma mojego nazwiska na liście startowej?

Zaloguj się na swoim profilu na stronie maratonu i spróbuj ponowniezapisać się do udziału w biegu poprzez formularz zgłoszeniowy. Bezpośrednio po jego wypełnieniu nazwisko powinno pojawić się na liście startowej. Jeśli mimo to nazwisko nie pojawia się – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy ().
 

Co zrobić, jeśli przy moim nazwisku nie ma numeru, mimo że wniosłem opłatę startową?

Napisz o tym na adres - księgując wpłaty, mogliśmy przeoczyć twój przelew. Jeśli przyjedziesz do biura zawodów z potwierdzeniem przelewu, bez problemu otrzymasz numer startowy.
 

Czy w 35. Maratonie Warszawskim trzeba startować w koszulce z pakietu startowego?

Nie, jedynym wymogiem regulaminowym jest schludność i obyczajność stroju oraz numer startowy przypięty z przodu koszulki.
 

Czy klasyfikacja jest według czasów brutto (czyli czasu liczonego od strzału startera) czy netto (od chwili przebiegnięcia linii startu)?

Podstawą klasyfikacji jest czas brutto.
 

Jaki jest limit czasu?

Limit czasu w 35. Maratonie Warszawskim wynosi 6,5 godziny.
 

Kiedy są rozsyłane dyplomy uczestnictwa i wyniki?

Dyplom ukończenia 35. Maratonu Warszawskiego i wyniki biegu będzie można pobrać ze strony internetowej biegu ok. 15 dni po imprezie. Osoby, które w formularzu zgłoszeniowym podały numer telefonu komórkowego, otrzymają wynik końcowy i międzyczasy sms-em. Ze względów ekologicznych i ekonomicznych nie rozsyłamy wyników i dyplomów w postaci papierowej.
 

Gdzie znajdę moje zdjęcia z trasy i mety maratonu?

Nasz partner FotoMaraton.pl będzie wykonywał zdjęcia podczas maratonuo. Wkrótce po imprezie będzie można je odnaleźć  po numerze lub nazwisku na stronie www.fotomaraton.pl.