Miasteczko Sportowe #BeActive

W sobotę 23 września  dzieci wraz ze swoimi rodzicami będą mogły uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki w ramach Miasteczka Sportowego #BeActive, takich jak: wielobój sprawnościowy, mini turnieje i strefa malucha. Wszystkie aktywności zostały opracowane w taki sposób, aby dzieci i rodzice mogli wziąć w nich udział bez względu na wiek i sprawność fizyczną.

 

Wielobój sprawnościowy #BeActive składa się z 11 stacji sportowych dedykowanych konkurencjom, które reprezentują Ambasadorzy Europejskiego Tygodnia Sportu (wśród nich m.in. Artur Siódmiak, Monika Pyrek, Zosia Klepacka, Marcin Gortat, Czesław Lang, Andrzej Wrona). W zadaniach sportowych wykorzystywane będą elementy charakterystyczne dla danej dyscypliny i treningu z nią związanego, np.: koszykówka – slalom i rzuty do kosza, skok o tyczce – tor sprawdzający ogólną sprawność, windsurfing – tor sprawdzający zdolność utrzymywania równowagi + platforma „dry-surfing”, skok wzwyż – konkurencje skoczne na czas i precyzję, kolarstwo – dwie konkurencje (sprint i wspinaczka) na rowerach stacjonarnych. Przy każdej stacji umieszczona będzie tablica z opisem zadania i sylwetką Ambasadora.

Po ukończeniu określonej liczby konkurencji sportowych każdy uczestnik otrzymuje dyplom i drobny upominek doceniający uczestnictwo i wysiłek każdego z mniejszych i większych sportowców.

Mini turnieje #BeActive to strefa zabaw dla maksymalnie czteroosobowych zespołów. Wśród konkurencji znajdą się m.in.: mini golf, bule, mega narty i bag toss. Przy każdej z dyscyplin umieszczona będzie tablica wyników, na której pojawią się aktualne rekordy.

Strefa malucha #BeActive to plac zabaw dla najmłodszych, w którym znajdą się m.in.: dmuchańce, bańki mydlane, mini zjeżdżalnie i stanowisko malowania buziek we wzory sportowe.

Miasteczko Sportowe #BeActive otwieramy 23 września o godzinie 10:00, zabawa potrwa do 18:00!

11. Bieg Ursynowa. 3 czerwca 2017 więcej