Volvo P 1800 S - maratońskich emocji ciąg dalszy.

36. PZU Maraton Warszawski przyniósł nam wiele emocji, które będziemy wspominać przynajmniej do kolejnej edycji. Dla pana Tomasza z Nowego Dworu Gdańskiego wrześniowy bieg okazał się wyjątkowy. Dzięki swojemu wynikowi oraz odrobinie szczęścia wygrał nagrodę specjalną, którą była przejażdżka zabytkowym samochodem Volvo P1800 S.

W tegorocznym maratonie główną nagrodą było Volvo V60, które wygrał kenijski biegacz Victor Kipchirchir. Szwedzka marka przygotowała dodatkową niespodziankę – przejażdżkę legendarnym modelem P1800 S. Ta niecodzienna przygoda przypadła w udziale panu Tomaszowi Schoenrockowi z Nowego Dworu Gdańskiego, któremu wynik  03:47:41 pozwolił uplasować się na szczęśliwym 1800. miejscu.

W środę 29 października szczęśliwy zwycięzca miał okazję przetestować kultowy model Volvo, podobny do tego którym jeździł główny bohater słynnego serialu „Święty”, grany przez Rogera Moore’a. Co ciekawe, brytyjskiemu aktorowi samochód tak bardzo przypadł do gustu, że przez dłuższy czas poruszał się nim również prywatnie. Egzemplarz udostępniony przez Volvo do jazdy testowej to rocznik 1966 z silnikiem 1.8 l, który po drobiazgowej renowacji jest w stanie idealnym.

Jeszcze raz gratulujemy, a panu Tomaszowi i wszystkim uczestnikom maratonu życzymy kolejnych świetnych wyników i wielu równie ciekawych wygranych.