Letni obóz treningowy FMW

Fundacja „Maraton Warszawski” zaprasza na 7 edycję letniego obozu treningowego. Obóz odbędzie się w Szklarskiej Porębie w dwóch turnusach jednotygodniowych: turnus pierwszy – triathlonowy, drugi turnus - biegowy. Tydzień pod okiem najwyższej klasy trenerów, który sprawi, że Twój trening nabierze mocy!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Zakwaterowanie – hotel BORNIT***

Posiłki gwarantowane: śniadanie (szwedzki stół), lekki lunch i kolacja (szwedzki stół).

Uczestnicy obozu otrzymują: całodzienną profesjonalną opiekę trenerską, możliwość udziału w 3 treningach dziennie oraz w zajęciach teoretycznych; dostęp do basenu 25-metrowego na terenie hotelu, możliwość korzystania z sauny, możliwość treningu na stadionie lekkoatletycznym (w grupach zorganizowanych, według harmonogramu ustalonego przez trenerów), możliwość przeprowadzenia badań zakwaszenia organizmu i reakcji na wysiłek w celu określenia aktualnego stopnia wytrenowania, ubezpieczenie NW.

Uczestnicy turnusu triathlonowego będą dodatkowo objęci profesjonalną opieką trenerów triatlonu (trenerzy pływania oraz osobno – trenerzy kolarstwa), którzy będą prowadzić zajęcia techniczne. Uczestnicy obozu triathlonowego mają pełną możliwość wyboru zajęć, w których chcą uczestniczyć (żadne zajęcia nie są obowiązkowe).
 
W okresie poprzedzającym obóz każdy uczestnik wypełnia formularz informacyjny, który pozwoli trenerom na lepsze dostosowanie planu zajęć do potrzeb uczestników.
 
Każdy uczestnik obozu otrzymuje koszulkę sportową (techniczną, biegową) i wodę.
 
TERMIN

4-11 lipca – triathlonowy
11-18 lipca – biegowy
Każdy turnus zaczyna się od obiadu w dniu przyjazdu i kończy się śniadaniem w dniu zakończenia turnusu.
Organizator zastrzega sobie prawo do rezygnacji z organizacji dowolnego z turnusów w przypadku braku odpowiedniej liczby chętnych lub do zmiany profilu turnusu w zależności od zainteresowania.

 

TRENERZY

TURNUS BIEGOWY

Piotr Rostkowski – były rekordzista Polski w biegu na 1500m, rekord życiowy 3:35,62

Anna Rostkowska – półfinalistka igrzysk olimpijskich w biegu na 800m, wielokrotna mistrzyni Polski w biegu na 800m, rekord życiowy 1;58,72

Olga Kalendarowa – Ochal – mistrzyni Polski w półmaratonie, rekord życiowy 2:31,33

Paweł Ochal – zwycięzca Maratonu Warszawskiego, Mistrz Polski w maratonie 2008, rekord życiowy 2:12,20


TURNUS TRIATHLONOWY

Andrzej Skorykow – wicemistrz Europy masters w pływaniu

Piotr Rostkowski – były rekordzista Polski w biegu na 1500m, rekord życiowy 3:35,62

Dodatkowo zajęcia będą prowadzili trenerzy kolarstwa.PRZYKŁADOWY DZIENNY ROZKŁAD ZAJĘĆ
7:00 - rozruch (albo trening pływacki – I turnus, w tym przypadku początek ok. godz. 6:30)
8:00 – odprawa, śniadanie
9:00 – zajęcia teoretyczne
10:30 – trening główny (I turnus – biegowy albo kolarski)
13:00 – lunch, czas wolny
16:30 – trening popołudniowy (II turnus – zajęcia biegowe lub zajęcia prowadzone przez trenera przygotowania motorycznego, I turnus – techniczno-sprawnościowy albo kolarski)
18:30 – obiadokolacja
20:00 – zajęcia teoretyczne, wyjście na salę (gry zespołowe), zajęcia integracyjne, sauna lub basen ewentualnie czas wolny – do wyboru

Uwaga – powyższy rozkład ma jedynie charakter orientacyjny i może zmieniać się w zależności od decyzji trenerów oraz życzeń uczestników.


OPŁATY

Koszt udziału w jednym turnusie wynosi 1550 złotych od osoby na turnusach biegowych oraz 1700 zł na turnusie triathlonowym. Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym. Dopłata do pokoju jednoosobowego – 350 zł.
Opłata nie obejmuje:
- kosztów dojazdu na obóz
- kosztów parkingu (15 zł za dobę na terenie strzeżonego parkingu hotelowego; obok hotelu znajduje się również parking bezpłatny, niestrzeżony).
Istnieje możliwość wykupienia miejsca dla osoby towarzyszącej nie biorącej udziału w zajęciach treningowych. Koszt udziału w jednym turnusie wynosi w takim przypadku 1250 zł. Osoba ta uczestniczy we wszystkich świadczeniach obozowych z wyłączeniem treningów.
Istnieje możliwość udziału w obozie bez noclegu i posiłków. Koszt udziału w jednym turnusie wynosi w takim przypadku 700 zł (turnus triathlonowy – 850 zł). Osobie korzystającej z tej opcji przysługują wszystkie inne prawa uczestnika obozu poza przywilejami wynikającymi z pobytu w hotelu (noclegi, posiłki, urządzenia sportowe, sauna).
 
WARUNKI POBYTU DZIECI I MŁODZIEŻY
Zniżki dla dzieci i młodzieży obowiązują tylko w pokojach 2-os. z dwiema osobami pełnopłatnymi
dzieci do lat 6 bezpłatnie i bez świadczeń , można wykupić ½ porcji wyżywienia – 260 zł / tydzień
dzieci od 6 do 15 lat - nocleg na dostawce i ½ porcji wyżywienia - 520 zł / tydzień
od 6 do 15 lat - nocleg na dostawce i cała porcja wyżywienia - 780 zł / tydzień
powyższe zniżki nie obowiązują w pokojach typu studio (2 pokoje dwuosobowe połączone) .
 

PROPOZYCJE SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU
bez dodatkowej opłaty
- Basen pełnowymiarowy (25 x 11)
- Bilard
- Sauna
za dodatkową opłatą
Centrum Odnowy Biologicznej:
- Kapsuły piękności SPA
- Kręgielnia
- Masaże i zabiegi rehabilitacyjne
- Gabinet Kosmetyczny
- Hydromasaż – ok. 30,-zł / 2 osoby / 30 minut
 
ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia należy nadsyłać mailem na adres:
Zadatek w wysokości 800 zł należy wpłacić na konto Fundacji „Maraton Warszawski” - Bank BPH - 77 1060 0076 0000 3200 0132 8704 do dnia 30 kwietnia 2015. Pozostałą część opłaty za udział w obozie treningowym należy wpłacić do dnia 1 czerwca 2015.

W razie rezygnacji, do dnia 31 maja 2015, zadatek może być zwrócony w całości przy rezerwacji pokoju jednoosobowego, przy rezerwacji miejsca w pokoju dwuosobowym z zadatku potrącane jest 350 zł. Po terminie 31 maja 2015 zadatek nie podlega zwrotowi.