Firma Przyjazna Bieganiu

Czym jest FIRMA PRZYJAZNA BIEGANIU?

„Firma Przyjazna Bieganiu” to program, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i dobrych praktyk w zakresie wspierania pracowników w realizacji ich sportowych pasji. Dziś już nikogo nie trzeba do tego przekonywać, że sport oddziałuje pozytywnie na wszystkie sfery naszego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Wiedzą o tym pracodawcy, którzy chętnie angażują się w rozmaite przedsięwzięcia o charakterze sportowym, dbając o zdrowie swoich pracowników. Program powstał z myślą o wszystkich pracodawcach. Zarówno tych dużych i średnich, jak i niewielkich.

Uznając, że wielu z Was już biega (nieważne - rekreacyjnie czy bardziej "na poważnie"), postanowiliśmy namówić Was do biegania... z nami. W tym roku, w ramach programu „Firma Przyjazna Bieganiu 2015”, zapraszamy Was do rywalizacji podczas 37. PZU Maratonu Warszawskiego oraz biegów towarzyszących, jak sztafeta maratońska, bieg na 5km i biegi dla dzieci. Od 2016 roku "zabawa" zacznie się już na całego i obejmować będzie starty we wszystkich zawodach Fundacji "Maraton Warszawski".
 

Jak zdobyć biegowego GEPARDA?

Firmy biorące udział w programie będą rywalizować w trzech kategoriach: Najbardziej Rozbiegana Firma, Najszybsza Firma oraz w kategorii specjalnej Firma Przyjazna Bieganiu 2015. Firmy, których reprezentacje staną na podium, otrzymają biegowe Gepardy - nagrody będące symbolem szybkości, waleczności i determinacji, których sportowcowi nie może zabraknąć.

Najbardziej Rozbiegana Firma
Liczyć się będzie suma kilometrów przebiegniętych we wszystkich biegach organizowanych w ramach 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Im więcej ich "uzbieracie", tym wyżej w rankingu (wśród małych, średnich i dużych firm) się znajdziecie. Pracownicy mogą zdobywać kilometry w ramach maratonu (42,195km), sztafety maratońskiej (42,195 km do pokonania w 3-osobowej sztafecie) i Biegu na Piątkę (5km). Ale to nie wszystko – swoje punkty do wyniku całej firmowej drużyny mogą dołożyć także Wasze dzieciaki! Każde dziecko, które ukończy bieg w ramach Młodych Bohaterów Narodowego, do Waszego firmowego wyniku dołoży 5km.

Najszybsza Firma
Jeżeli Wasze przedsiębiorstwo reprezentują na zawodach prawdziwi ścigacze, będziecie mogli powalczyć w drugiej kategorii. O miejscu w klasyfikacji będą decydować:

- Najszybsza firma w maratonie - w tej klasyfikacji liczyć się będzie zsumowany czas trzech najszybszych maratończyków reprezentujących firmę. Im krótszy, tym wyższe miejsce!
- Najszybsza firmowa sztafeta - w tej klasyfikacji rywalizować będą sztafety wystawione przez firmy. Nie musicie zatem mieć w swoich szeregach maratończyka, by liczyć się w osiągniętych na mecie wynikach.
- Klasyfikacja łączona - to klasyfikacja, gdzie liczyć się będzie czas osiągnięty przez jednego, najszybszego w danej firmie maratończyka i uczestnika Biegu na Piątkę oraz najszybszej w Waszej firmie sztafety.
Warto zatem biegać nie tylko licznie, ale i szybko!

Firma Przyjazna Bieganiu 2015
GEPARD w kategorii specjalnej - Firma Przyjazna Bieganiu 2015 - trafi do firmy, która - zdaniem powołanej w tym celu kapituły - w bieżącym roku stworzyła swoim biegającym pracownikom najlepsze warunki do rozwijania ich sportowych zainteresowań.

Ogłoszenie i dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach nastąpi na scenie głównej 37. PZU Maratonu Warszawskiego.


Jak to działa?


Krok 1. Firma, która chce wziąć udział w Programie, wyznacza koordynatora. Jeżeli to Ty nim jesteś, zarejestruj firmę na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com. Po weryfikacji Twojego zgłoszenia na podany przez Ciebie adres e-mail (w ciągu 48h) przyjdzie wiadomość o przyjęciu firmy do programu.

Krok 2. Czas stworzyć firmową reprezentację. Po zalogowaniu na swoim profilu z list startowych poszczególnych biegów możesz wybrać skład swojej drużyny (pracownicy i ich dzieci). Twój panel rejestracyjny pozostaje aktywny aż do 17 września i do tego czasu będziesz mógł na bieżąco uzupełniać listę zawodników.

Krok 3. Na profilu każdego zgłoszonego do reprezentacji biegacza pojawia się prośba o zaakceptowanie zgłoszenia (informację otrzyma także e-mailem). Po potwierdzeniu – biegacz staje się oficjalnie członkiem firmowej reprezentacji.

Krok 4. Jeżeli jako pracodawca chcesz zdobyć tytuł Firma Przyjazna Bieganiu 2015, wypełnij specjalny formularz zgłoszeniowy dostępny na Twoim profilu.

Proste? Zatem...czas start!

Rejestracja firm w programie „Firma Przyjazna Bieganiu” jest bezpłatna.
Do reprezentacji Firma może dodawać tylko tych uczestników, którzy mają już nadane numery startowe (dokonali opłaty startowej).

ZGŁOŚ FIRMĘ REGULAMIN