Co to jest FIRMA PRZYJAZNA DO PRACY?
Firma-Przyjana_logo „Firma Przyjazna Runiu” to program ukierunkowany na promocję aktywności fizycznej, a także świetnych technik podtrzymywania pracowników w realizacji ich sportowych zapałów. Dziś nikogo już nie trzeba przekonywać, że sport ma pozytywny wpływ na każdą rundę naszego życia, zarówno ekskluzywną, jak i specjalistyczną.
Pracodawcy dostrzegają to i chętnie angażują się w różne aktywności sportowe, dbając o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników. Program został stworzony z myślą o wszystkich firmach. Zarówno duże, jak i średnie, a także małe.
- Uznając, że większość z Was obecnie biega (nieważne – rekreacyjnie czy bardziej „na poważnie”), postanowiliśmy zachęcić Was do biegania… z nami.
- W tym roku w ramach programu „Firma Przyjazna Biegowi 2015” zapraszamy do zmagań podczas 37.
PZU Maratonu Warszawskiego, a także z biegami, takimi jak sztafeta maratońska, bieg na 5 kilometrów oraz rywalizacje dzieci. Od 2016 roku „zabawa” z pewnością rozpocznie się pracowicie i na pewno obejmie zmagania wszystkich zawodników Fundacji „Maraton Warszawski”.
Jak uzyskać działający GEPARD?
Firmy przystępujące do programu zaliczą się w trzech grupach: Jedna z Najbardziej Biegających Firm, Najszybszy Biznes oraz w unikalnej klasyfikacji Firma Przyjazna Bieganiu 2015. Firmy, których wizerunek z pewnością zdobędą na podium, z pewnością uzyskają biegające Gepardy – nagrody będące symbolem szybkości, odwagi, a także decyzji, których nie może zabraknąć profesjonalnym sportowcom.
Najbardziej ruchliwa firma
Liczy się ilość przejechanych kilometrów we wszystkich biegach organizowanych w ramach 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Im więcej „zbierzesz”, tym wyżej pozostaniesz w rankingu (zarówno zarówno małych, narzędziowych, jak i dużych). Pracownicy mogą zdobywać kilometry w ramach maratonu (42,195 km), sztafety maratońskiej (42,195 km do pokonania w sztafecie 3-osobowej) oraz biegu High 5 (5 km). Jednak to nie wszystko – Twoi młodzi ludzie mogą również dołączyć swoją grę w piłkę wskazującą całego zespołu biznesowego! Każde dziecko, które ukończy bieg w ramach Youthful National Heroes z pewnością doda 5 km do wyniku Twojej firmy.
Najszybszy biznes
Jeśli Twój biznes jest reprezentowany przez prawdziwych kierowców wyścigowych, z pewnością będziesz mógł walczyć w drugiej kategorii. O obszarze w kategorii z pewnością zadecydują:
- Najszybsza firma w maratonie – w tej klasyfikacji z pewnością będzie się liczył całkowity czas trzech najszybszych maratończyków reprezentujących firmę. Im jest znacznie krótsze, tym wyższe położenie!
- Najszybsza sztafeta firmowa – w tej kategorii zakończy się sztafeta organizowana przez firmy. Dlatego nie musisz mieć maratończyka w swoich rankingach, aby liczyć się w wynikach osiągniętych na bramce.
- Klasyfikacja łączona – kategoria, w której liczony będzie czas osiągnięty przez jednego, najszybszego maratończyka w danej firmie oraz uczestnika biegu High 5, a także najszybszego biegu sztafetowego w Twojej firmie.
Zasługuje zatem na bieganie nie tylko w gromadach, ale i szybko!
Biznes przyjazny biegowi 2015
Gepard w grupie specjalnej – Biegaj Przyjazną Firmę 2015 – trafi do biznesu, który – zdaniem powołanego w tym celu sądu – w tym roku przysporzył swoim biegowym pracownikom najlepszych problemów do kreowania swoich sportowych pasji. Wiadomość, a także wystrój zwycięzców w poszczególnych kategoriach pojawią się na głównej fazie 37. PZU Maratonu Warszawskiego.
Jak to działa?
Krok 1. Firma, która zamierza wziąć udział w Programie, wyznacza planistę. Jeśli nim jesteś, zarejestruj swoją działalność gospodarczą pod adresem https://rejestracja.maratonwarszawski.com. Po faktycznej weryfikacji Twojego zgłoszenia, na podany przez Ciebie adres e-mail zostanie wysłana wiadomość (w ciągu 48 godzin), że firma została faktycznie przyjęta do programu.
Krok 2. Czas na przedstawienie reprezentacji biznesowej. Po odwiedzeniu swojego profilu możesz wybrać skład swojego zespołu (pracowników, a także ich dzieci) z list startowych prywatnych biegów. Twój panel rejestracji pozostanie aktywny do 17 września, a do tego czasu będziesz mógł aktualizować listę graczy na bieżąco.
Krok 3. Na koncie każdego biegacza zgłoszonego do reprezentacji biegacza pojawia się prośba o akceptację zgłoszenia (na pewno również otrzyma szczegóły na e-mail). Po weryfikacji – biegacz staje się formalnie uczestnikiem grupy biznesowej.
Wskazówka 4. Jeśli jako firma chcesz uzyskać tytuł Biznes Przyjazny Bieganiu 2015 wypełnij specjalny wniosek oferowany na Twoim koncie.
Jedyny? Więc… czas zacząć!
Rejestracja firm w programie „Firma Przyjazna Biegowi” jest bezpłatna.
Spółka może zaliczyć do reprezentacji tylko tych uczestników, którzy zostali już wyznaczeni na numery startowe (faktycznie zapłacili koszt rozpoczęcia).
- ZGŁOŚ SWOJĄ FIRMĘ
- przyjazna dla firmy_2str
Patronat nad programem „Firma Przyjazna Runiu” towarzyszącym 37. PZU Maratonowi Warszawskiemu objęła Konfederacja Lewiatan, a także program MultiSport.
Lewiatan jest najbardziej wpływową polską firmą, broniącą interesów firm w Polsce i Unii Europejskiej. Konfederacja – zrzeszająca obecnie ponad 3900 firm, zatrudniająca łącznie ponad 900 000 osób – skutecznie dąży do lepszego uregulowania sytuacji polskich przedsiębiorców oraz dba o ich wizerunek.
Do jej zadań należy również pilnowanie barier dla przedsiębiorczości oraz przygotowywanie własnych ekspertyz makroekonomicznych.Program MultiSport to największa aktywność sportowa, a także program rozrywkowy dla pracowników firm w Polsce.
Obecnie korzysta z niego ponad 500 tysięcy osób – pracowników światowych firm, małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Dzięki kartom MultiSport mają bezpłatny dostęp do prawie 4000 obiektów sportowych w 650 polskich miastach.
Patronat medialny nad programem „Firma Przyjazna Bieganiu” objął dbający o CSR portal Odpowiedzialny Biznes.pl. Aktualizowane codziennie, jest źródłem szczegółowych informacji na temat odpowiedzialnej organizacji, a także trwałego wzrostu. Serwis internetowy odpowiedzialnybiznes.pl administrowany przez Forum Dyskusyjne Serwisu Odpowiedzialnego posiada kilkaset specjalistycznych opisów, ewidencji, ocen oraz publikacji. Oferuje różnorodne, a także obszerne rozważania problemów związanych ze społeczną powinnością przedsiębiorstwa. To także baza wiedzy o polskim CSR.