Biegam dobrze

37. PZU MARATON WARSZAWSKI OTWIERA NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII POLSKIEGO MARATONU

Zanim rozlegnie się strzał startera i biegacze wyruszą na trasę 37. PZU Maratonu Warszawskiego – otworzymy nowy rozdział w historii polskiego maratonu. Chcesz się w nim zapisać? Weź udział w projekcie „Biegam dobrze”.

Biegasz, bo to Twoja pasja. Cieszy Cię pokonywanie kolejnych kilometrów, wyszukiwanie i realizowanie kolejnych biegowych wyzwań. Bieganiu zawdzięczasz zdrowie, świetną formę, dreszcz emocji podczas rywalizacji i radość z rekreacji w dobrym towarzystwie. Teraz dzięki bieganiu możesz pomóc również innym. Podejmij wyzwanie! Pomagaj, robiąc to, co lubisz najbardziej – biegając! Wspólnie wprowadzimy do polskiego biegania nowy model aktywności charytatywnej sprawdzony i z powodzeniem stosowany na największych światowych imprezach, gdzie sami biegacze angażują się w zbieranie środków na ważne dla siebie cele dobroczynne. Tylko od Ciebie będzie zależeć jak wiele osób zachęcisz do wsparcia wybranego przez Ciebie celu dobroczynnego i jaki osiągniesz efekt.
 

Bieganie charytatywne na świecie

Bieganie charytatywne stało się bardzo popularnym sposobem pomagania, a biegacze zbierający środki finansowe na wybrane cele zaczęli dominować liczebnie na najbardziej prestiżowych imprezach takich jak Maraton w Londynie czy Nowym Jorku. Największym wydarzeniem dobroczynnym na świecie jest Maraton Londyński - dzięki jego uczestnikom od 1981 r. zebrano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów!

Komu możesz pomóc?

Zgłaszając się do startu w 37. PZU Maratonie Warszawskim masz okazję aktywnie wesprzeć działanie jednej z czterech organizacji partnerskich: Amnesty International, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Synapsis, Fundacja Rak 'n' Roll. Wygraj Życie! Wybierz cel, który jest Ci najbliższy i działaj.

Jak to działa?


1. Zarejestruj się w 37. PZU Maratonie Warszawskim, wybierając jedną z dwóch ścieżek udziału. Możesz wystartować tak jak zawsze - wnosząc regulaminową opłatę startową i po prostu szykując się do startu w biegu. Ale możesz też zrobić o wiele więcej - zaangażować się w zbieranie środków na wybrany przez siebie cel i działać na rzecz jednej spośród czterech partnerskich organizacji dobroczynnych.

2. Wybierając tę drugą ścieżkę - charytatywną, podczas rejestracji założysz profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego Twoi znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki i wspierać Twój udział w maratonie. Otrzymasz poradnik biegacza charytatywnego, dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób możesz zbierać fundusze i przekonasz się, że to nie musi być trudne, za to daje wiele radości z niesienia pomocy innym.

3. Kiedy licznik na Twojej stronie przekroczy 300 zł fundusze zasilą konto wybranej organizacji, a Ty otrzymasz od niej numer startowy. Na zebranie środków i zagwarantowanie sobie startu w maratonie masz czas do 15 sierpnia, jednak swoją zbiórkę możesz prowadzić dalej – aż do 15 października.

4. W biurze zawodów odbierzesz pakiet startowy 37. PZU Maratonu Warszawskiego z unikalnym numerem startowym i koszulką teczniczną adidas, a Twoja organizacja dołoży starań, abyś od startu do mety czuł, że Twój bieg to znacznie więcej niż tylko udział w zawodach.

A jeśli się nie uda?

Nie ma takiej opcji! Jeśli do 15 sierpnia zbierzesz mniej niż 300 zł – zebrana kwota zostanie przekazana na wskazany przez Ciebie cel charytatywny, a Ty będziesz miał jeszcze czas na zgłoszenie się do maratonu „tradycyjną ścieżką”, wniesienie opłaty startowej i udział w biegu.

Biegaj dobrze! Podejmij wyjątkowe wyzwanie i wykorzystaj swój start dla wsparcia ważnego dla Ciebie celu. Ciesz się podwójnym zwycięstwem na mecie 37. PZU Maratonu Warszawskiego!

ZAPISZ SIĘ

REGULAMIN

JAK ZEBRAĆ ŚRODKI?