Biegacz Charytatywny nr 1!

Wraz z zapisami do 37. PZU Maratonu Warszawskiego wystartowała akcja #BiegamDobrze - pierwszy w Polsce model aktywnej biegowej charytatywności. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem biegowej braci, ponad 200 zawodników założyło już swoje zbiórki. Robert Haręźlak jako pierwszy przekroczył wymagany limit uzbieranych 300 złotych i otrzymał numer startowy na jesienny bieg.

Czemu zdecydowałeś się na dołączenie do akcji #biegamdobrze?
Wspieram różne fundacje, m.in.: Wioski Dziecięce, WOŚP, Siepomaga. Wybranie tego sposobu zapisania się na maraton było więc dla mnie oczywiste.

Czy trudno było uzbierać tę kwotę?
Nie. Tę kwotę jako cegiełkę wpłaciłem od razu. Będę również namawiał znajomych, aby wsparli akcję choćby niewielkimi kwotami.

Pomagasz Fundacji Dzieci Niczyje. Skąd ten wybór?
Wybór fundacji którą bedę wspieral w akcji #biegamdobrze był dla mnie oczywisty. Sam jestem rodzicem i temat dzieci jest mi bliski.

Jak zachęcałbyś innych do dołączenia do tej akcji?
Namawiam do wzięcia udziału i wsparcia akcji #BiegamDobrze wszystkich, nie tylko biegaczy. Wielu obecnym i przyszłym maratończykom kibicują w ich przygotowaniach rodziny, znajomi. Wpłacając nawet niewielkie kwoty na konto akcji, nie tylko wspieramy pozostałe osoby w opłaceniu pakietu startowego, ale przede wszystkim pomagamy tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Wspólnymi siłami możemy zrobić naprawdę wiele i myślę, że szczególnie nie trzeba zachęcać do udziału w akcji ;-)