Wykłady dla biegaczy - Carolina Medical Center

Carolina Medical Center, partner 35. PZU Maratonu Warszawskiego, zaprasza na warsztaty i wykłady biegowe w maratoński weekend.

Warsztaty dla biegaczy odbędą się w ramach Expo Sport&Fitness w Biznes Klubie Stadionu Narodowego. Wszyscy chętni będą mogli poddać się ocenie biomechaniki biegu z wykorzystaniem systemu video Slow Motion (bieg na bieżni), analizie stabilności dynamicznej na platformie BIODEX oraz ocenie rozkładu obciążeń stóp na podłoże (platforma podometryczna AM CUBE). Wyniki zinterpretują diagności funkcjonalni, fizjoterapeuci i trenerzy przygotowania motorycznego, którzy zidentyfikują słabe ogniwa układu ruchu i podpowiedzą jak je skutecznie wzmocnić. Spotkanie z fizjoterapeutą będzie również świetną okazją, aby poszukać rozwiązania dolegliwości bólowych, tak często trapiących biegaczy. Do ich dyspozycji będzie również podolog, który z pomocą specjalistycznego sprzętu rozważy, czy takim rozwiązaniem mogą być wkładki ortopedyczne do butów.

Warsztaty biegowe Carolina Medical Center odbędą się w piątek (godz. 16-19) i sobotę (godz. 14-17). Strój sportowy jest obowiązkowy!

W sobotę specjaliści Carolina Medical Center zapraszają również na bezpłatne wykłady dla biegaczy w ramach seminariów organizowanych przez miesięcznik BIEGANIE. W południe dr Mateusz Janik z zespołu dr Roberta Śmigielskiego będzie mówił o kontuzjach i przeciążeniach u biegaczy wyjaśniając, jak biegać zdrowo. O godzinie 13:00 Paweł Daroszewski (fizjoterapeuta, trener personalny) i Marcin Plenzler (fizjoterapeuta, diagnosta funkcjonalny) poruszą temat oceny funkcjonalnej i treningu motorycznego biegacza.

W niedzielę, zgodnie z tradycją, prawie setka masażystów i fizjoterapeutów pomoże maratończykom zregenerować się po biegu, zapewniając im masaż, chłodzenie i drobne zabiegi fizjoterapeutyczne. Chętni będą mieli również okazję sprawdzić poziom kwasu moczowego.

Uczestnicy 35. PZU Maratonu Warszawskiego znajdą w swoich pakietach startowych bon o wartości 150 złotych (ważny do końca 2013), uprawniający ich do zniżki na Pakiet dla Biegacza – kompleksową usługę Carolina Medical Center dla biegaczy, którzy chcą poprawić swoje rekordy życiowe i cenią sobie zdrowe bieganie.