PZU sponsorem tytularnym Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego!

Mamy sponsora tytularnego!

Największe w Polsce biegi na dystansie półmaratonu i maratonu będą rozgrywane pod nazwą PZU Maraton Warszawski i PZU Półmaraton Warszawski przez 3 kolejne edycje. Współpraca umożliwi jeszcze szybszy rozwój obu imprez, zapewni wiele korzyści dla uczestników, a także umożliwi dalszą promocję zdrowia i zdrowego stylu życia. O tym, co dla poziomu organizacyjnego imprezy oznacza współpraca z silnym sponsorem mogliście się przekonać startując w 35. PZU Maratonie Warszawskim.

Wspólnie z nowym partnerem - PZU - postawiliśmy przed sobą kilka ambitnych celów

Chcemy aby w ciągu najbliższych lat PZU Półmaraton Warszawski wszedł do pierwszej trójki półmaratonów, a PZU Maraton Warszawski do pierwszej piątki maratońskich imprez w Europie. Oznacza to, że metę maratonu w stolicy przekroczyć powinno 15 tys. biegaczy.

Kolejnym naszym celem na najbliższy okres jest zdobycie certyfikatu Gold Label, który jest przyznawany w oparciu o bardzo restrykcyjny zestaw wymagań: regulaminu zawodów, organizacji ruchu, obsługi medialnej, bezpieczeństwa startujących, ekologii oraz wyników sportowych. Gold Label to z jednej strony prestiż i uznanie, a z drugiej - kolejny impuls do rozwoju.

Chcemy również znaczne zwiększyć obecność biegaczy z zagranicy, w szczególności na PZU Maratonie Warszawskim. Dotychczas obcokrajowcy stanowili w biegach Fundacji do 5% startujących i reprezentowali ponad 60 różnych krajów. To rezultat dość odległy od np. mniejszego maratonu w Pradze, gdzie na ok. 6000 startujących obcokrajowcy to niemal 2/3 startujących. Większa liczba gości, przyjeżdżających do Polski na imprezy biegowe, to większa promocja nie tylko naszych biegów, ale również Warszawy oraz naszego kraju.

Pierwszym akcentem naszej współpracy będzie 9. PZU Półmaraton Warszawski, który wystartuje 30 marca 2014 r. z Mostu Poniatowskiego. Na 2 miesiące przed startem mamy na liście startowej już ponad 10 tysięcy biegaczy. Znajdziemy wśród nich reprezentantów 34 krajów. Blisko 25% zgłoszonych zawodników to kobiety. Wygląda na to, że dzięki Wam zeszłoroczny rekord frekwencji najprawdopodobniej zostanie pobity.