Pobiegnij w #BiegamDobrze dla Australii!

22-01-2020 09:01

9 lutego w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się bieg #BiegamDobrze dla Australii. Nieważne czy jesteś w formie życia, czy będzie to Twój pierwszy bieg. Ważne, żeby nie być obojętnym i szybko zadziałać. Przyłącz się, weź aktywny udział i pomóż, bo dobro powraca

Bieg odbędzie się na około 2-kilometrowej pętli. Ile okrążeń pokonasz oraz w jakim tempie nie ma znaczenia. Możesz przyjść na spacer lub zrobić mocny trening. Bieg odbędzie się z elektronicznym pomiarem czasu. Pełny dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz pomocy dla Australii.

Trasa biegu:

Australię pustoszy jeden z najbardziej niszczycielskich pożarów buszu, jaki kiedykolwiek widział ten kraj. Organizacja WWF Australia szacuje, że w wyniku pożarów życie mogło stracić już ponad miliard zwierząt. Z kolei Australijski Czerwony Krzyż od lipca 2019 r. udzielił pomocy już ponad 20 000 osobom, a 52 000 zostało zarejestrowanych w biurze Czerwonego Krzyża w celu poszukiwania swoich bliskich. Ogień pochłonął ponad dziesięć milionów hektarów powierzchni kontynentu. Drugi raz w historii akcji #BiegamDobrze organizujemy wydarzenie specjalne – pobiegnij z nami, jeżeli czujesz potrzebę pomocy!

W Australii pożary buszu są zjawiskiem naturalnym, cyklicznym. Część gatunków flory potrzebuje ich nawet do prawidłowego funkcjonowania. Jednak bezprecedensowa skala pożarów w tym sezonie zagraża dobrostanowi i bezpieczeństwu kontynentu. Pożary pojawiają się na obszarach, gdzie do tej pory ich nie było, są za duże i zbyt szybkie, by mógł kontrolować je człowiek.

Sprawa tylko pozornie dotyczy kontynentu położonego na drugiej półkuli, to nasza wspólna planeta, która potrzebuje pomocy. Przed mieszkańcami Australii długa i ciężka droga do odzyskania równowagi i tego co utracone. W najbliższych dniach niezbędne jest podjęcie  działań związanych z: rehabilitacją zwierząt, odbudową siedlisk, sadzeniem drzew,  a także zaspokojenie najpilniejszych potrzeb mieszkańców. Dystrybucja wody, paczek żywnościowych i higienicznych, organizacja schronienia i pomoc w odnalezieniu rodziny dla przesiedlonych oraz pomoc psychologiczna.

Na szczęście każdy, kto czuje potrzebę pomocy, ma szansę wesprzeć tę odbudowę

 

  Jak wziąć udział w #BiegamDobrze dla Australii? 
1. Zarejestruj się do biegu i załóż swoją zbiórkę internetową  (poinformuj nas czy biegniesz z nami w Łazienkach czy wirtualnie tj. tam, gdzie akurat będziesz)
2. Wybierz beneficjenta swojej zbiórki WWF lub Polski Czerwony Krzyż 
3. Roześlij link swojej zbiórki znajomym i poproś o wsparcie
4. Po zebraniu minimalnej kwoty 100 zł  otrzymasz numer startowy. Jednak swoją zbiórkę możesz prowadzić dalej!
5. Przyjdź na start, odbierz swój numer startowy i biegaj dobrze lub pobiegnij gdziekolwiek będziesz

Czas na zapewnienie sobie startu czyli uzbieranie 100 zł masz do 8 lutego!

Miejsce: Łazienki Królewskie, palmiarnia (lub udział wirtualny i bieg w dowolnym miejscu na ziemi)
Termin: 9 lutego
Start: 11:00
Dystans: okrążenie ma 2 km, ale sam decydujesz jaki cel sobie postawisz i ile okrążeń przebiegniesz!
Limit czasu: 1,5 h – możesz przyjść na spacer, możesz zrobić mocny trening, lub podstawi pierwszy raz w życiu pobiegać
Cel: zebrać jak najwięcej środków, które PCK  i WWF przekażą na konkretne działania odbudowy szkód w Australii
Limt: 200 osób w biegu w Łazienkach / wirtualnie : żadnych limitów

Całe wydarzenie ma charakter symboliczny, liczy się cel w jakim się spotkamy. Weź swój bidon z wodą oraz torbę lub plecak na pozostawienie depozytu. Każdy, kto weźmie udział w imprezie, jako podziękowanie otrzyma numer startowy oraz wyjątkowy, elektroniczny pamiątkowy certyfikat.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja „Maraton Warszawski” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Do zobaczenia!

 

zapisy

regulamin

beneficjenci akcji

lista startowa

WYNIKI

 

 

 

11. Bieg Ursynowa. 3 czerwca 2017 więcej