Bieganie jest fajne

Bieganie sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Ciało cieszy się, gdy wybiegasz z wiatrem we włosach. To także przestrzeń wolna od umysłu. Myśli są uwalniane i unikasz codziennych problemów. Dostajesz energię i witalność za darmo.

Bieganie jest łatwe. Każdy może coś z tego wyciągnąć, bez względu na to, co myśli. Jeśli jesteś przyzwyczajony do chodzenia, może to być oczywiście zmiana. W tym samym czasie nasze ciała są stworzone do biegania, więc instynkt musi być po prostu wybrany. Bieganie jest wygodne. Nie potrzeba dużo sprzętu, a trening zaczyna się tuż za drzwiami. Nie jesteś zależny od innych i nie musisz planować treningów po jakichkolwiek godzinach otwarcia.

pzumaratonwarszawski

Bieganie jest skuteczne. Jest to jedno z najbardziej energochłonnych wyzwań. Metabolizm od samego początku jest wysoki, kalorie szybko znikają, a po 30 minutach wykonałeś efektywny trening, który korzystnie wpływa zarówno na kondycję, jak i wagę.

Bieganie jest zdrowe

Bieganie jest zdrowe. Ciało może na początku trochę narzekać, ale kiedy zacznie się do tego przyzwyczajać, nigdy nie chce przestać. Bieganie zapewnia ogromne korzyści zdrowotne. Bieganie to efektywny trening krążenia krwi. Wzmacnia serce, obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów i zawałów serca.

  • Bieganie spala dużo kalorii i dlatego jest skuteczną bronią w walce z otyłością.
  • Bieganie wzmacnia zdolność organizmu do regulowania poziomu cukru we krwi do odpowiedniego poziomu i skutecznie zapobiega cukrzycy.
  • Bieganie to tak zwane ćwiczenie z obciążeniem, w którym na każdym kroku musisz przenieść własną wagę. Wzmacnia szkielet i przeciwdziała osteoporozie.
  • Bieganie daje mózgowi wytchnienie i jednocześnie uwalnia szereg różnych hormonów, które zapobiegają stresowi i depresji.
  • Bieganie obniża poziom cholesterolu i przeciwdziała chorobom układu krążenia.
  • Bieganie i inne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na raka. Nowe badania pokazują m.in., że bieganie jest szczególnie dobre w przypadku nowotworów wątroby, żołądka, okrężnicy i trzustki.

Każdy wie, że ćwiczenia mają pozytywny wpływ na zdrowie, ale co jest naprawdę najlepsze – bieganie czy trening siłowy? Kiedy pytasz ekspertów ds. zdrowia, większość ludzi myśli, z bardzo prostych powodów, że połączenie biegania i treningu siłowego jest najlepsze dla organizmu. Ale te dwie formy ćwiczeń dają zupełnie inne rzeczy. Bieganie może, między innymi, łagodzić stres i niepokój, podczas gdy trening siłowy ma swoje zalety w zapobieganiu urazom spowodowanym stresem. Sięgnęliśmy głębiej, aby dowiedzieć się, co czerpiesz z każdego treningu i czy któryś z nich jest lepszy. Bieganie jest przeciwlękowe. Od dawna wiadomo, że bieganie ma działanie przeciwlękowe. W pewnym stopniu bieganie i trening siłowy się tam różnią.

pzu maraton warszawski

Jak bieganie poprawia zdrowie metalu? Może to wynikać z tego, że biegasz w innych środowiskach niż trening siłowy. Jeśli jesteś w parku lub lesie, daje to inne efekty z otoczenia, inne wrażenia. Ale w większości można uzyskać ten sam efekt z treningu siłowego. Jakie są korzyści z treningu siłowego? Trening siłowy pozwala skupić się na innych rzeczach, takich jak problemy z obciążeniem pleców lub ramion. Trening siłowy pomaga również w profilaktyce i wzmacnia organizm w sposób, w jaki bieganie nie. Powiedziałbym, że zwinność i siła to to, czego nie można pozbyć się z biegania.

Więc jedno nie może obejść się bez drugiego? Wszyscy sportowcy i ćwiczący potrzebują obu. Trening siłowy to głównie budowanie mięśni, podczas gdy bieganie i inne treningi cardio dotyczą wytrzymałości. Dla wszystkich biegaczy, na przykład, absolutnie niezbędne jest posiadanie silnego tułowia i pleców, aby móc utrzymać postawę na dłuższych dystansach.