Imprezy towarzyszące

Szczegółowy program i informacje na temat biegów towarzyszących 39. Maratonowi Warszawskiemu podamy na stronie www w pierwszej połowie 2017 roku.

W ramach celebracji 200. rocznicy swojego powstania Uniwersytet Warszawski, został Partnerem Honorowym 38. PZU Maratonu Warszawskiego. Nasza współpraca obejmowała szereg działań nawiązujących do tradycji i naszych warszawskich korzeni. Ukoronowaniem współpracy, a jednocześnie wyrazem szacunku dla historii Uniwersytetu, był start tegorocznego wielkiego biegu spod bramy głównej UW na Krakowskim Przedmieściu.

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
fot: www.sportografia.pl pzumaratonwarszawski.com


23 i 24 września można było odwiedzać expo Sport&Fitness oraz wziąć udział w Seminariach Biegowych magazynu Bieganie, wszystko zorganizowane było na Torze Wyścigów konnych Służewiec.
Sportowe emocje i rywalizacja zaczęły się już w sobotę 24 września na Torze wyścigów, przed trybuną II – gdzie blisko 2 000 dzieci zmagało się, w zależności od kategorii wiekowej z dystansami od 100 do 1500 metrów, z zacięciem walcząc o podium Mini Maratonu. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z zawodami sportowymi i mamy nadzieję, że był to również pierwszy krok w drodze do mety Maratonu Warszawskiego.

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
fot: www.sportografia.pl pzumaratonwarszawski.com

Trasę maratonu mogły pokonywać również trzyosobowe sztafety, była to wspaniała możliwość dla osób, które dopiero oswajały się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu. W ten sposób wiele osób zamknęło sezon biegowy wspólnie z przyjaciółmi, rodziną czy kolegami z firmy. Pół godziny po starcie maratończyków, padł kolejny sygnał do startu – dla uczestników czwartego Biegu na Piątkę, których było blisko 3 000,  najszybszy okazał się Łukasz Oskierko – trener FMW runners z czasem 00:14:33 .

38. PZU Maraton Warszawski nie byłby takim sukcesem gdyby nie wspaniała pasja tysięcy biegaczy i ciężka praca pełnych zaangażowania wolontariuszy.

Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!