35. PZU Maraton Warszawski Masową Imprezą 2013

35. PZU Maraton Warszawski został Masową Imprezą 2013 roku w 79. Plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Dzisiaj w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się Gala Mistrzów Sportu, która była zwieńczeniem 79. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” – przyznającego jedne z najbardziej prestiżowych nagród sportowych w Polsce. Podczas gali, obok wyróżnionej dziesiątki sportowców, ogłoszony został werdykt o przyznaniu nagród w kategoriach specjalnych. Tytuł Masowej Imprezy 2013 roku zdobył 35. PZU Maraton Warszawski.

Maraton Warszawski jest pierwszą tak dużą imprezą biegową w Polsce, która zdobyła tak prestiżowe wyróżnienie.

Nawet nie wiecie Państwo jakie ta chwila ma dla mnie znaczenie. Kiedy 12 lat temu wymyśliliśmy sobie, że podniesiemy z popiołów Maraton Warszawski, który wtedy był w straszliwym kryzysie, nie przeszło nam przez myśl, że będziemy kiedyś stać w tym miejscu. W tej chwili muszę podziękować wszystkim, już nie tysiącom, a kilkunastu tysiącom osób, które dołożyły swoją cegiełkę. Chciałbym tą statuetkę zadedykować wszystkim tym, którzy też kiedyś upadli, i którzy myślą, że już wszystko skończone. Naprawdę można wygrać. Tylko trzeba ciężko pracować. – powiedział odbierając nagrodę dyrektor 35. PZU Maratonu Warszawskiego Marek Tronina.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom, wolontariuszom oraz sponsorom i partnerom 35. PZU Maratonu Warszawskiego. To również Wasz sukces!