Wolontariat

41. PZU Maraton Warszawski będzie imprezą wyjątkową. Do jej obsługi potrzeba aż 2000 chętnych, którzy będą wspierać imprezę, działając w jednej z kilkudziesięciu grup zadaniowych. Jeżeli jesteś gotowy na przeżycie przygody, kochasz sport i niepowtarzalną atmosferę, która towarzyszy dużym imprezom sportowym, chcesz poznać nowych ludzi, dla których bezinteresowna pomoc innym ma również znaczenie, zapraszamy do współpracy.

Trwa rekrutacja wolontariuszy na 41. PZU Maraton Warszawski. Zapraszamy do zgłaszania się przez panel www.wolontariatfmw.pl 

ZGŁOSZENIA

DEPOZYTY
Każda osoba biegnąca w Maratonie musi mieć możliwość pozostawienia rzeczy osobistych w depozycie. Zadaniem tego zespołu wolontariuszy jest bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek i pilnowanie, aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły wyłącznie do właścicieli. Praca pozornie łatwa, ale jak przypomnimy sobie ilu jest biegaczy może okazać się emocjonująca i wymagająca bardzo szybkiego działania.

Wymagany wiek: od 13 lat

START/META
Zespół wolontariuszy obsługujący biegaczy podczas startu i mety. Na starcie wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się w odpowiednich strefach czasowych, natomiast na mecie wolontariusze zbierają chipy oraz wszystkim, którzy ukończyli bieg wręczają pamiątkowy medal.

Wymagany wiek: od 14 lat

EXTRA
Grupa organizacyjna do zadań specjalnych. Do tego zespołu zapraszamy wolontariuszy płci męskiej z dużą ilością siły i zapału do pracy. Trzeba być przygotowanym do ciężkiej pracy, ale satysfakcja jest gwarantowana. Zadania, które mogą się zdarzyć bywają nieprzewidywalne.

Wymagany wiek: od 16 lat

PUNKT ODŻYWIANIA
Na całej trasie Maratonu, co kilka kilometrów rozstawione są punkty odżywiania. Do zadań wolontariuszy na tym punkcie należy przygotowanie stanowisk gotowych do wydawania biegaczom wody oraz innych napojów. Musimy pamiętać, że dla niektórych liczy się czas biegu – i w tym przypadku nasze sprawne podanie napoju ma ogromne znaczenie, dla innych, którzy po prostu chcą szczęśliwie ukończyć maraton punkty odżywiania są miejscem złapania chwili oddechu i uzupełnieniu sił na dalszy bieg.

INFO
Wszyscy wiedzą, że bez dobrej informacji żadna impreza nie może się udać. To zespół dla osób, które lubią chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje.

Wymagany wiek: od 16 lat

BIURO ZAWODÓW
Serce maratonu. Przez biuro zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze, aby odebrać swój pakiet startowy ze swoim własnym numerem. Wolontariusze mają w tym zespole dużo pracy tak naprawdę przed maratonem.

Wymagany wiek: od 16 lat

STREFY ZMIAN SZTAFET
Zespół wolontariuszy który będzie miał za zadanie pomoc zawodnikom sprawnie przekazać pałeczkę oraz nagrodzić osoby kończące swoją zmianę.

Wymagany wiek: od 14 lat